image

Reformer Pilates

Pilates hareketleri için özel hazırlanmış bir alettir. Vücudun esnemesi ve toparlanmasında etkili 100’den fazla hareket kapasitesine sahiptir.

Vücudun şişmeden sağlıklı, uzun, dirençli ve dayanıklı olarak kasların gelişmesini sağlar. Reformer ile yapılan antrenman esnasında nefes almayı düzenleyerek bireyin canlanması ve sakinleşmesini sağlayarak zihinsel odaklanmayı geliştirir. Reformer egzersizleri birbirini takip eden akıcı hareketler dizisinden oluşmaktadır. Bu nedenle her bir egzersiz bireyin kaslarını ısıtarak iç organlarını harekete geçirir. Nefes alıp vermeyi düzenler ve yapılan hareketlerden en iyi faydayı almak için kaslarınızı doğru sırayla çalıştırır.

Reformer Pilates aleti I. Dünya Savaşı sonrasında Alman Nazi askerlerinin fizik tedavisinde kullanılmıştır. Zihin ve beden bütünlüğünü sağlar, vücudun merkezini güçlendirir, denge ve koordinasyonu arttırır ve böylelikle stresi azaltır. Joseph Hubertus Pilates reformer pilatesi geliştirip spora uyarlanmasıyla günümüzde etkili antrenman metodlarından biri olarak kullanılmaktadır ve bunu yaşlılığa yatırım olarak tanımlamaktadır.